Dobrovolníci

Dobrovolnictví je dobře strávený čas.

Dobrovolníci

Naši dobrovolníci pomáhají v České republice při mimořádných událostech, jako jsou povodně nebo jako bylo tornádo na Moravě. Průběžně se připravují například na poskytování psychosociální pomoci a krizové intervence či zajištění mapování škod a potřeb obyvatel zasažených mimořádnou událostí.

Zhruba čtyřikrát za rok se neformálně schází na online kafe.

Pro naše dobrovolníky zpracováváme různé materiály. Za zmínku stojí například nově vydaná brožura Psychosociální pomoci pro lidi, kteří pomáhají v terénu.

Zájemci se mohou přihlásit vyplněním registrační formulář

a naše koordinátorka dobrovolníků, Veronika Popelková, popelkova@diakoniespolu.cz
+420 603 546 088, s nimi domluví další konkrétní spolupráci.

V roce 2024 plánujeme:

• 27. a 28. února – základní kurz Psychosociální pomoci (plná kapacita)
  • 4. dubna – online setkání s nováčky
  • 29. května – online Krizové řízení pro všechny dobrovolníky
  • červen – online monitorovací aplikace KOBO (termín bude upřesněn)
  • 21. až 23. června – nácviky psychosociální pomoci a krizové intervence
  • září – online kurz První pomoci (termín bude upřesněn)
  • 14. a 15. září – komplexní víkendové školení pro vedoucí základen a krajské koordinátory – Soběšín
  • říjen – online Psychohygiena (termín bude upřesněn)
  • listopad – nácviky krizové intervence (termín bude upřesněn)

Aktuality o práci dobrovolníků najdete v novinkách.

V případě zájmu zapojit se do dobrovolnické činnosti jiných středisek a škol v Diakonii, jako jsou například pravidelné návštěvy klientů, práce na zahradě či administrativa, stačí navštívit stránku Dobrovolnictví Diakonie ČCE a vybrat svůj kraj a konkrétní možnost uplatnění.