Koordinátor advokacie na podporu uprchlíků z Ukrajiny

Co bude Vaším úkolem:

  • Koordinovat komunikační a advokační aktivity v oblasti veřejné podpory uprchlíků z Ukrajiny.
  • Vytvářet a realizovat jasnou a citlivou advokační strategii v souladu s hodnotami, strategií a advokačními cíli střediska.
  • Implementovat aktivity advokacie s cílem dosáhnout pozitivní změny ve prospěch populace uprchlíků z Ukrajiny v ČR.
  • Budovat a rozvíjet pevné vztahy s klíčovými partnery v ČR – státními úřady, místními komunitami a dalšími humanitární aktéry – konkrétně s GŘ HZS a MV, krajskými panely NNO, s Konsorciem nevládních organizací pracujících s migranty a na straně druhé se středisky Diakonie, které poskytují sociální služby uprchlíkům z Ukrajiny.
  • Prezentovat Diakonii na mezinárodních advokačních setkáních v rámci Eurodiaconie, ACT Alliance ad.
  • Analyzovat situaci, shromažďovat data a provádět jejich analýzu. Navrhovat řešení vedoucí k pomoci a nápravě, navrhovat způsob jejich komunikace.
  • Psát a upravovat případové studie, blogové příspěvky a související materiály, ve spolupráci s PR oddělením.
  • Organizovat diskuse, školení, briefingy atd. o situaci uprchlíků z Ukrajiny, na základě shromážděných dat.

Co požadujeme:

  • Laskavost, spolupráci a otevřenost změnám.
  • VŠ magisterské vzdělání – ideálně v politických nebo sociálních vědách, antropologii, právu, migračních studiích, lidských právech apod.
  • Min. 3 roky pracovní zkušenost v dané oblasti.
  • Orientaci v problematice humanitární pomoci/rozvojové spolupráce.
  • Dobré znalosti metod výzkumu, jejich aplikace, analytické dovednosti.
  • Velmi dobré písemné, komunikační a organizační schopnosti.
  • Znalost angličtiny na úrovni B2/C1.
  • Pokročilou znalost MS 365, Excel, Powerpoint.
  • Ochotu cestovat po ČR (do středisek Diakonie).
  • Řidičské oprávnění skupiny B (aktivní řidič).
  • Znalost Ukrajinského/ Ruského jazyka výhodou.
  • Znalost psaní a administrace grantových projektů výhodou.

Co Vám můžeme nabídnout:

  • Stabilní zázemí Diakonie ČCE
  • Přátelský kolektiv
  • Práci na poloviční úvazek
  • Základní hrubou mzdu 37,500 Kč (na celý úvazek)
  • Pružnou pracovní dobu
  • 5 týdnů dovolené
  • Možnost částečného home office

Životopisy spolu s průvodním dopisem zasílejte do 31. 12. 2022 na:

Miroslava Zvolánková
Sekretariát
242 487 827
732 485 769
sekretariat@diakoniespolu.cz