LIBANON

Válka v Sýrii vyhnala do Libanonu 1,5 milionu lidí. Chceme, aby žili důstojně.

V libanonském Bejrútu již šestým rokem s podporou MZV ČR působíme prostřednictvím místního komunitního centra Tahaddi v chudinské čtvrti Hay el Gharbeh a v provizorních táborech na severu údolí Biká. Vedle potravinové pomoci formou poukázek, dětských plen či výživy jde o zajištění základních potřeb do nejchudších domácností, jako jsou přikrývky, topení anebo levné pračky, vařiče či chladničky. Prostřednictvím našeho místního partnera jsme také pomáhali při znovunabývání osobních dokladů (občanské průkazy, rodné a oddací listy...), které jsou zcela nezbytné k přístupu k některým službám i případnému budoucímu návratu uprchlíků zpět do Sýrie.

V letošním roce z výnosů naší Postní sbírky nově financujeme i provoz mateřské školy a distribuci zimní pomoci (topný olej, teplé přikrývky a matrace...) pro 540 nejpotřebnějších domácností v údolí Biká. Podporujeme provoz komunitního zdravotního centra, které poskytuje základní primární péči a prevenci.

Jak vypadá naše skutečná pomoc v Libanonu

300 - 400 nejpotřebnějších rodin s malými dětmi dostává každý měsíc potravinové poukázky. Rodiny získávají podporu ze sociálního fondu na nákup nezbytného vybavení domácnosti či vyřízení osobních dokladů a 60 - 70 dětí navštěvuje komunitní centrum Tahaddi Lebanon, které podporuje jejích vzdělávání a socializaci. 

Více informací o naší aktivitě v Libanonu a články, které průběžně aktualizujeme naleznete ZDE.

 

Naši pomoc v Libanonu podporuje také Nadace Otto per Mille.

opm