Děti a mládež

Tisíce dětí nemají svůj domov. Chceme, aby se i mimo něj cítily dobře.

Děti a mládež

Naše práce v různých zemích se týká přímo nebo nepřímo také dětí a mladých lidí.
Tisíce dětí v různých zemích musely spolu se svými příbuznými opustit domovy a odejít do uprchlických táborů buď ve vlastní zemi, nebo za hranicemi.

Jordánsko

Válka v Sýrii trvá už 6 let a tisíce Syřanů kvůli ní musely odejít ze země. 80 000 syrských uprchlíků žije v jordánském uprchlickém táboře Zátarí. Asi polovina z nich jsou děti do 18 let. V Zátarí pracujeme od roku 2013 a podporujeme především děti a mladé lidi ve věku 14–30 let. (číst více)

Libanon

V Libanonu žije téměř 6 milionů lidí. Ale 1,5 milionu z nich jsou uprchlíci, kteří odešli kvůli válce ze Sýrie. Situace v zemi je velmi napjatá, protože není dost ubytování, práce ani jídla pro všechny. V roce 2017 zajišťujeme materiální pomoc pro děti v rodinách, které žijí ve slumech na okraji Bejrútu. (číst více)

Myanmar

Na západě Myanmaru žijí v táborech pro tzv. vnitřní uprchlíky lidé, kteří utekli z domova kvůli etnickým konfliktům. Od roku 2014 v těchto táborech připravujeme protipožární školení. Zajišťujeme také školní a hygienické balíčky pro děti a učitele, vybavení a opravy škol či profesní školení. (číst více)

Ukrajina

Na Ukrajině žije velké množství opuštěných dětí, které trpí nedostatečnou rodičovskou péčí nebo žádné rodiče nemají. Od roku 2014 spolupracujeme s Otcovým domem v Petrivském u Kyjeva. Firma KOMA Modular vybudovala pro několik matek s dětmi nové obytné domy. (číst více)