PODNIKÁM, ABY DĚTI MOHLY STUDOVAT

25. května 2019

V roce 2018 jsme dokončili projekt zaměřený na ekonomické osamostatnění žen v Zambii. Hlavním cílem projektu bylo zlepšit postavení zambijských žen ve společnosti prostřednictvím jejich vzdělávání.

PODNIKÁM, ABY DĚTI MOHLY STUDOVAT
25. května 2019 - PODNIKÁM, ABY DĚTI MOHLY STUDOVAT

Chci přispět

Mervis Mzeche je 49 let. Žije ve vesnici Mguluza v oblasti Musupazi v okrese Chipata. Je víc než 25 let vdaná a má tři syny a čtyři dcery. V roce 2015 se připojila k projektu, na kterém se podílíme a který usiluje o posílení postavení žen ve společnosti a jejich ekonomickou emancipaci.

Díky svépomocné skupině žen prošla řadou školení a naučila se nezbytné ekonomické minimu, aby mohla sama podnikat – například jak vytvořit svůj „business plán“, jak vést účetnictví, jak propagovat svoje výrobky, jak tvořit úspory. Pustila se do pečení buchet, které prodává na místním trhu.

Její malé podnikání jí dokáže měsíčně vydělat 2340 Kwacha čistého zisku – to je asi 3900 Kč. Díky tomuto příjmu může podporovat svoje děti, které chodí do školy. Nejstarší syn studuje medicínu v St Francis Mission Hospital v Katete. Další děti chodí na střední a základní školu v Chipatě.

ceskarepublika pomaha IMG_9481