Naše sbírka přispěla na rekonstrukci prostor Otcova domu

3. listopadu 2021

Loni touto dobou jsme vás zvali ke sledování ekumenické bohoslužby, která měla za cíl podpořit sbírku pro organizaci Otcův dům na Ukrajině.
Pro Otcův dům jsme shromažďovali peníze celý loňský podzim a také na jaře letošního roku. Kromě sbírky a ekumenické bohoslužby jsme uspořádali i aukci obrazů a ve spolupráci s TV Noe vytvořili krátký dokument Cesta za Otcovým domem, díky kterému jsme pro sbírku získali další dárce.


Celkově se částka, kterou jsme odeslali do Otcova domu, vyšplhala na 265 817 Kč. Moc vám za to děkujeme!

Naše sbírka přispěla na rekonstrukci prostor Otcova domu
3. listopadu 2021 - Naše sbírka přispěla na rekonstrukci prostor Otcova domu

Peníze po dohodě s námi organizace využila na rekonstrukci hlavní budovy, která slouží pro pěstounské rodiny, jsou v ní učebny speciální školy a také prostory pro sociální pracovníky, psychoterapeutická poradna a další.

Letos v září byla naše ředitelka Kristina Ambrožová v Otcově domě na návštěvě a natočila pro vás krátké video z místa. 

Rekonstrukce bude hotová do Vánoc, kdy se děti z Otcova domu do nově opravených prostor vrátí. Právě probíhá instalace topení.

V září loňského roku jsme vás žádali o prostředky na odkup pozemku, na kterém stojí bývalý vojenský objekt, který Otcův dům v budoucnu plánuje předělat na nové vzdělávací a komunitní centrum. První krok byl splněn. Také díky sbírkám dalších mezinárodních organizací, které Otcův dům podporují, se pozemek podařilo odkoupit. Děkujeme!