Při budování přístupové cesty se sešla celá vesnice

4. března 2019

V předchozím článku jste se mohli dozvědět o námi zrenovovaný školách, které mohou děti navštěvovat během celého roku, a to i v průběhu období dešťů. Zaplavené učebny nejsou jediná překážka, která brání dětem v období dešťů ve školní docházce.

Při budování přístupové cesty se sešla celá vesnice
4. března 2019 - Při budování přístupové cesty se sešla celá vesnice

Chci pomoci

Přístupové cesty ke školám bývají v období dešťů bahnité a kluzké tak, že to znemožňuje dětem se do školy vůbec dopravit. Ve vesnici Chaung Nar, správní oblasti Mrauk U, v Arakanském státě se místní obyvatelé snažili postavit přístupovou cestu pro své děti pomocí vlastních zdrojů.

IMG_5529 IMG_5664

Ty ale nestačily na její plnou výstavbu. Do této patové situace jsme vstoupili za podpory Ministerstva zahraničí věcí ČR a spolu s Lutheran World Federation Myanmar jsme poskytli finanční prostředky na její rekonstrukci. Díky zapojení široké místní komunity byla 1,6 km dlouhá cesta postavena raz dva. Místní lidé navíc mohli za tuto práci získat menší výdělek, který jim přilepšil v jejich rodinném rozpočtu. Následně jsme do projektu zapojili a zrekonstruovali lokální školu.  

Cestu do školy nevyužívají pouze děti ale i dospělí. Její zrekonstruování přispělo k celkovému zlepšení infrastruktury vesnice.  Pan Sein Tun Hla, starosta vesnice, zažádal místní vladní organizace o další financovaní, aby mohli silnici v budoucnu vybetonovat.  

čr pomáhá LWF