Pomoc pro rodiny postižené požáry v Řecku

19. srpna 2021

Středisko humanitární a rozvojové spolupráce otevírá ve spolupráci s Českou asociací v Řecku veřejnou sbírku na pomoc lidem v Řecku po masivních požárech, které od začátku srpna zemi sužují.

Letošní požáry jsou bezprecedentní v mnoha směrech. Jen v první polovině srpna čelilo Řecko téměř 600 větším či menším požárům. Nejhůře jsou na tom oblasti na severu ostrova Euboia, na Peloponéském poloostrově a oblast Attiki. Požáry zatím poškodily více než 1300 obytných domů a dalších budov. 300 z nich zcela shořelo. V první polovině srpna bylo v Řecku ohněm zničeno více než 100 tisíc hektarů lesa.

Lidé, kteří byli donuceni opustit své domovy prožívají velmi těžké životní období. Řada z nich přišla o všechno. I když jsou požáry z větší části již uhašeny nebo pod kontrolou, nastává další fáze. Co teď? Je třeba začít od začátku.

Přispěji na sbírku

Výtěžek ze sbírky pomůže lidem a rodinám na ostrově Evia a popřípadě částečně v peloponézské oblasti Arkádie. Ve spolupráci s místními organizacemi a  samosprávou chce Česká asociace v Řecku pomoci nejzranitělnějším rodinám začít nanovo. Ať již nákupem kuchyňských potřeb, lůžkovin, školních potřeb pro děti, nábytku nebo čehokoli dalšího, co bude aktuálně třeba.

Video z ostrova Evia (zdroj: https://www.france24.com | anglicky)

Pomoc pro rodiny postižené požáry v Řecku
19. srpna 2021 - Pomoc pro rodiny postižené požáry v Řecku