Podporujeme drobné podnikání v Myanmaru

4. září 2020

Prodej rybářských sítí uživí celou rodinu

 

Pan Mar Mauk musel v roce 2012 kvůli probíhajícím konfliktům mezi Rakhiny a Rohingyi opustit svůj domov. Již sedm let žije v uprchlickém táboře pro vnitřně vysídlené osoby ve městě Pauktaw. Má rodinu - ženu a čtyři děti, které musí uživit, ale v táboře jsou možnosti výdělku velmi omezené.

Díky našemu projektu, který podporuje právě vnitřně vysídlené Rohingyi v drobném podnikání, se mohl pan Mar Mauk zúčastnit technického kurzu, kde se naučil tkát a opravovat rybářské sítě. O ty je v okolí velký zájem. Pan Mar Mauk prodává sítě na trhu v místní komunitě a také kupcům z blízkého okolí. Ukázal se jako zdatný obchodník, který má velký zájem o to postavit se na vlastní nohy, takže byl vybrán do dalšího odborného kurzu základních podnikatelských dovedností. V kurzu si sestavil svůj obchodní plán a dostal základní podporu, aby si mohl spolu se svou ženou založit malý rodinný podnik.

Mají za sebou první měsíce činnosti a jejich malému podnikání se daří. Každý den dokáží vydělat necelých pět eur, které uživí jejich rodinu.

 

Tento projekt jsme v roce 2019 uskutečnili ve spolupráci se Světovým luterským svazem (LWF) za finanční podpory Ministerstva zahraničních věcí ČR. Naším cílem je zlepšovat odolnost vnitřně přesídlených osob – Rohingyů v Myanmaru a jejich hostitelských komunit a přispívat ke smíru mezi oběma skupinami obyvatel. Důležité pro naši práci je, abychom dokázali lidi, kterým pomáháme, povzbudit k vlastní aktivitě a směřovali je k nezávislosti na humanitární pomoci. Podporujeme je proto v hledání zdrojů vlastní obživy.

 

Podporujeme drobné podnikání v Myanmaru
4. září 2020 - Podporujeme drobné podnikání v Myanmaru