Pomoc postiženým v Bejrútu 800.000 Kč a finanční sbírka

6. srpna 2020

Diakonie ČCE dlouhodobě, i díky prostředkům české vlády, pomáhá ohroženým rodinám přímo v Bejrútu vyrovnat se s tíživými důsledky chudoby a útěku před válkou v Sýrii. Díky své Postní sbírce Diakonie nyní věnuje 800 tisíc korun od svých přispěvatelů na bezprostřední pomoc po tragické a ničivé explozi, která dále umocňuje sociální a ekonomickou krizi v zemi, kde žije až jeden a půl milionu uprchlíků. Erik Siegl, vedoucí projektů Diakonie na Blízkém východě upřesňuje: „Prostředky Postní sbírky využijeme na opravy materiálních škod, nákup zdravých potravin a školních potřeb pro ty nejvíce potřebné děti v Bejrútu.“

Daruji on-line

 

    IMG_7964                          IMG_0212

Kvůli tragickému výbuchu a nové vlně koronavirové epidemie hrozí opět zavření škol a další výpadek vzdělávání u těch, jež válka v Sýrii a chudoba částečně připravily o jejich dětství. Škola a vyučování, kombinovaná s drobnou ale pravidelnou potravinovou či finanční pomocí, je v mnoha případech hlavní prevencí dětské práce, brzkého vdávání dívek či jiných negativních jevů. Pomáhá dlouhodobě zabránit tomu, aby děti zůstaly v nekončící smyčce chudoby a poskytuje bezprostředně pocit a výhody dětství.


Sbírka na pomoc Bejrútu po výbuchu


Diakonie ČCE v Libanonu podporuje ve spolupráci s místními organizacemi provoz školy, školky, zdravotnického centra a poskytuje materiální a psychosociální pomoc těm nejchudším, kteří by jinak neměli k těmto základním službám přístup. Komunitní centrum Tahaddi nabízí materiální pomoc i dlouhodobou perspektivu změny, jakkoliv je současnost mnoha jejich klientů především o bezprostředním přežívání. Dvě desítky žen zaměstnává v sociální krejčovské firmě a poskytuje kvalitní vzdělání a volnočasové aktivity 450 dětem, které by jinak neměly šanci vůbec do školy chodit.

Foto ke článku: Zdroj ČTK

opm

 

Na pomoc postiženým výbuchem v Bejrútu 800.000 Kč finanční sbírku
6. srpna 2020 - Pomoc postiženým v Bejrútu 800.000 Kč a finanční sbírka