Podpora centra Tahaddi v Bejrútu aktuálně

13. prosince 2022

Podpora centra Tahaddi v chudé bejrútské čtvrti Hay el Gharbeh je již léta nedílnou součástí našich aktivit. A to nejen díky pokračující podpoře MZV ČR a velvyslanectví ČR v Libanonu, ale i přímo vás, našich dárců. Setkání s našimi přáteli z Tahaddi v Bejrútu opět potvrdilo, že přes celkově stále tísnivější situaci v zemi se společně daří dělat dobré věci!

Podpora centra Tahaddi v Bejrútu aktuálně
13. prosince 2022 - Podpora centra Tahaddi v Bejrútu aktuálně

Podpora centra Tahaddi v chudé bejrútské čtvrti Hay el Gharbeh je již léta nedílnou součástí našich aktivit. A to nejen díky pokračující podpoře MZV ČR a velvyslanectví ČR v Libanonu ale i přímo vás, našich dárců, kteří přispívají na každoroční Postní sbírku, nebo nakoupili hezký a funkční textilní dárek v našem novém charitativním e-shopu.

Humanitární situace v Libanonu se v posledních letech stále zhoršuje s dopady místní ekonomické krize, podle Světové banky jedné z deseti nejhlubších za posledních sto let. Proto je pokračující podpora formou potravinových poukázek nebo provozu místní školky, školy a zdravotního střediska nesmírně potřebná. Těší nás, že se nám díky široké podpoře daří nejen pokračovat v této pomoci, ale každý rok ji ještě rozšiřovat.

Nejde přitom jen o letos spuštěný e-shop, nebo o Postní kuchařku našeho podporovatele Pavla Drdela, jejíž výnos z prodeje přes Diakonii směřuje přímo na místo.

Centrum Tahaddi právě spustilo novou fotovoltaickou střešní minielektrárnu, která mu dává jistotu dodávek a výraznou úsporu provozních nákladů v desítkách tisíc korun měsíčně. Libanon kvůli finanční krizi a nefunkčnosti místní vlády není schopen zajistit svým občanům stálou dodávku proudu a náhradní zdroj z dieselového generátoru je nesmírně drahý. Díky podpoře Programu „Pomoc na místě“ Ministerstva vnitra, který zprostředkujeme, bude také brzy po Novém roce otevřeno vzdělávací centrum. Nabídne roční nadstavbový kurz pro absolventy základních škol a také naučí praktickým dovednostem práce se dřevem a šití. Kromě nových učebních prostor a programu vznikne také truhlářská dílna s profesionálním vybavením.

Setkání s našimi přáteli z Tahaddi v Bejrútu opět potvrdilo, že přes celkově stále tísnivější situaci v zemi, se společně daří dělat dobré věci!