Poděkování našim dárcům za pomoc Bejrútu

5. října 2020

Milý přátelé,

rádi bychom Vám touto cestou poděkovali za přízeň, díky které jsme schopni dlouhodobě podporovat komunitní centrum Tahaddi Lebanon v Bejrútu. Prostřednictvím znovu otevřené Postní sbírky na okamžitou pomoc Bejrútu po srpnovém výbuchu, jsme od Vás získali úctyhodných 250 000 Kč. Peníze jsou průběžně čerpány na pomoc nejvíce zasaženým rodinám a na nákup učebních pomůcek, zejména pro distanční výuku dětí a platy učitelů, kteří výuku vedou.

Poděkování našim dárcům za pomoc Bejrútu
5. října 2020 - Poděkování našim dárcům za pomoc Bejrútu

Jak jsme se mohli osobně přesvědčit během naší návštěvy Bejrútu v září, naši kolegové v Tahaddi odvádí opravdu skvělou práci. Mladí lidé z komunitního centra, ač sami pocházejí z velmi chudých syrských a libanonských rodin, tak se i nadále aktivně zapojují do pomoci potřebným. Odklízejí škody, připravují potravinové balíčky pro chudé rodiny, které výbuch připravil o střechu nad hlavou nebo o zaměstnaní. Tuto pomoc mohou pak potřebným poskytovat právě díky darům, které od nás dostávají.  A to přes velmi složité podmínky, protože se Libanon potýká s prohlubující se ekonomickou a sociální krizí, kterou umocňují opatření proti koronaviru.

     IMG_0648       VFFY3507

Naše cesta do Libanonu byla pro nás inspirací v tom, jak důležitá je vzájemná podpora a vstřícnost lidí. Díky tomu vznikla zajímavá videa a rozhovory s učiteli z Tahaddi, kteří se již mnoho let věnují vzdělávání dětí z velmi chudých rodin. Dozvíte se z nich, jak přistupují k aktuální situaci v Libanonu a jak vypadá samotná školní výuka v Tahaddi.

Krátkou reportáž, jak probíhá výuka dětí v časech koronavirové pandemie odvysílala i televize Prima CNN News:

foto erikPro její shlédnutí přesuňte video na 11:50.

Šicí dílna má v současné době na pilno

      IMG_0622        IMG_0627

V rámci naší návštěvy jsme také navštívili šicí dílnu, která funguje pod záštitou komunitního centra. V dílně vznikají krásné zástěry, roušky a kabelky s libanonskými motivy, které jsou dalším zdrojem obživy pro až dvacítku místních žen.

Je pro nás opravdu velmi důležité vidět, že jsme díky Vaší podpoře schopni pomáhat tam, kde je pomoc opravdu důležitá. Tak ještě jednou velké díky Vám všem.

Otto per Mille