Vyhráli jsme hlavní cenu SDGs od České rozvojové agentury

Ve čtvrtek 16. září se v Černínském paláci Ministerstva zahraničních věcí ČR uskutečnilo slavnostní vyhlášení vítězů 5. ročníku Cen SDGs o nejlepší udržitelné projekty roku 2021. Asociace společenské odpovědnosti v nich stejně jako v předchozích letech ocenila nejlepší projekty za naplňování Cílů udržitelného rozvoje od OSN v Česku. 

Naše středisko postoupilo do finále a s velkou radostí jsme převzali hlavní cenu od České rozvojové agentury s projektem Osvěty menstruačního zdraví, který jsme zahájili koncem minulého roku v Kambodži. Tento projekt se zaměřuje na rozšíření povědomí kambodžských žen o možnosti používat látkové menstruační vložky a zároveň podpořit místní ženy v podnikání, a to šitím látkových menstruačních pomůcek.

Hybatelkou tohoto projektu je naše skvělá kolegyně Michaela Vacková, která vede projekty Diakonie v Kambodži přímo na místě. Ve spolupráci s českou firmou Breberky a za finanční podpory UNDP tento projekt pomáhá ženám a dívkám v chudých komunitách, kde je menstruace stále ještě bariérou, která brání mladým dívkám chodit do školy a omezuje i dospělé ženy v běžném životě.

Michaela Vacková

Rádi bychom touto cestou poděkovali zakladatelce české firmy Breberky, Elišce Dobiášové, která se rozhodla poskytnout know-how své firmy na výrobu funkčních látkových menstruačních pomůcek a kambodžské podnikatelce Sovanvotey Hok, která je průkopnicí udržitelných menstruačních produktů v Kambodži pod značkou Green Lady Cambodia.

Breberky

 

Další informace o projektu najdete v těchto článcích:

České ženy pomáhají těch v Kambodží v oblasti menstruačního zdraví

Látkové vložky jako dostupná alternativa pro kambodžské ženy

 

 

Vyhráli jsme
Vyhráli jsme hlavní cenu SDGs od České rozvojové agentury