Osvěta o vodě, hygieně a sanitaci - školíme školitele, abychom mohli informace efektivně šířit

17. listopadu 2021

V oblasti vody, hygieny a sanitace působíme v 45 vesnicích a 16 školách v okrese Sameakki Mean Chey a Tuek Phos v centrální části Kambodži. To je poměrně velké číslo a abychom byli schopni dostat relevantní informace k co největšímu počtu místních obyvatelů, školíme školitele, kteří pak za našeho dohledu informace ve svých komunitách a školách tyto informace šíří.

Kdo se může stát u nás školitelem? Školitele hledáme z řad učitelů, mladistvých a dalších aktivních členů vesnic, kteří májí zájem pro své komunity něco udělat. Tento rok jsme osvěžili znalosti 2 vyškolených skupin z minulého roku a zároveň jsme přidali další 2 skupiny, aby když je některý ze školitelů zaneprázdněný lze ho nebo ji zastoupit jiným. První letošní školení provedli naši zaměstnanci, zatímco druhé dvě jsme přizvali i zástupce z Provinčního úřadu pro místní rozvoj, kteří do něj vložili svoje zkušenosti z celé provincie.

Osvěta o vodě, hygieně a sanitaci - školíme školitele, abychom mohli informace efektivně šířit
17. listopadu 2021 - Osvěta o vodě, hygieně a sanitaci - školíme školitele, abychom mohli informace efektivně šířit

skoleni skolitelu 1skoleni skolitelu 2

Školení finančně podpořila Česká rozvojová agentura. Zorganizovali jsme je ve spolupráci s naším místním partnerem Life With Dignity a Provinčním úřadem pro místní rozvoj.

čr pomáhá LWD logo2