Pomáháme rozvíjet drobné živnosti

9. srpna 2019

Společně s naší partnerskou organizací LWF na podzim zahájíme nový roční projekt na podporu syrských uprchlíků v Jordánsku.

Pomáháme rozvíjet drobné živnosti
9. srpna 2019 - Pomáháme rozvíjet drobné živnosti

Naše středisko společně s partnerskou organizací LWF (Lutheran World Federation) získalo podporu Ministerstva vnitra ČR (program „Pomoc v místě“) na profesní vzdělávání a podporu živností a drobného podnikání syrských uprchlíků v Jordánsku.

V uprchlickém táboře Zaatarí vybudujeme nové školící centrum, které bude poskytovat školení a praktickou pomoc pro drobné živnostníky z řad uprchlíků, aby se mohli lépe uživit svou vlastní prací. Projekt také pomůže stovce Syřanů i Jordánců, žijícím v oblasti města Idlib, zlepšit své dovednosti pro provozování drobného podnikání a registrovat jejich živnosti.

IMG_9606 (resized) IMG_1197 IMG_9608 (resized)

Ženy se často věnují šití.

Součástí projektu je i finanční pomoc. 50 osob získá malý grant na podporu svého drobného podnikání a živností a to na základě vyhodnocení nejlepších byznys plánů. Ty pomohou syrským uprchlíkům připravit školitelé s dlouholetou praxí během několikatýdenního vzdělávání a průběžného mentoringu.

Školící centrum se stane trvalou součástí infrastruktury uprchlického tábora Zaatarí, kterou Diakonie s podporou české vlády a našich dárců už šest let pomáhá budovat. Vedle školky, psychosociálního a volnočasového centra tak bude tato „Oáza míru“ rozšířena o další nový prvek.

IMG_1039 IMG_9829 (resized) IMG_0719

Pro muže je velmi důležité aby dokázali uživit svoji rodinu.