Sbíráme dál na pomoc Indonésii

10. října 2018

Indonésie sčítá škody po ničivém zemětřesení na ostrově Sulawesi. Členové fóra ACT Indonesia, naší partnerské organizace, která zasahovala již po zemětřesení v Lomboku, okamžitě začaly v postižených provinciích ostrova Sulawesi pomáhat. Naše sbírka pokračuje.

První pomoc, voda, hygienické potřeby a materiál na přístřešky už dorazily k potřebným
10. října 2018 - Sbíráme dál na pomoc Indonésii

Více než deset dní po silném zemětřesení a tsunami v Indonésii máme lepší představu, do jaké míry byla postižená oblast zdevastována. Vážně byla poškozena dopravní a komunikační infrastruktura. Celé oblasti a vesnice jsou stále odstřižené od zbytku světa. Počty mrtvých dosahují k 1900 a víc jak 74 tisíc lidí muselo opustit svoje domovy.

Členové fóra ACT Indonesia, naší partnerské organizace, která zasahovala již po zemětřesení v Lomboku, okamžitě začaly v postižených provinciích ostrova Sulawesi pomáhat.

V současné době poskytují zdravotní péči v Palu. Stanice pro první pomoc byla zřízena na dvoře velké mešity v Palu. Náklaďák s nepromokavými plachtami, matracemi, přikrývkami, balenou vodou a hygienickými balíčky odcestoval do centrální oblasti ostrova Sulawesi, kde pomoc v současné době nejvíc chybí a druhý se právě plní dalšími hygienickými potřebami a prostředky pro úklid.

Humanitární pracovníci ACT poskytli vodu pro 1200 lidí ve vesnici Sidera v provincii Střední Sulawesi, kam se uchýlili lidé utíkající z ostatních zasažených vesnic. Do řady vesnic v této oblasti ještě žádná pomoc nedorazila.

Fotografie, jak týmy ACT pomáhají, najdete zde.

Číslo účtu veřejné sbírky Diakonie je: 292949292/0300, variabilní symbol pro pomoc Indonésii: 321.
Posílat lze i DMS na číslo 87 777 ve tvaru:
DMS DIAKONIEPOMOC 30
DMS DIAKONIEPOMOC 60
DMS DIAKONIEPOMOC 90
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč. Více na www.darcovskasms.cz.

Přispět můžete také online.