Děkujeme za vaši podporu v letošním roce

20. prosince 2019

Milí přátelé,

ráda bych Vám jménem všech svých kolegů poděkovala za Vaši podporu našeho Střediska Humanitární a rozvojové spolupráce v letošním roce. Také díky Vašim pravidelným darům jsme letos mohli pomáhat lidem v nouzi v šesti zemích světa a byli jsme aktivní i v České republice.

PF 2020
20. prosince 2019 - Děkujeme za vaši podporu v letošním roce

Podporovali jsme rodiny, které uprchly před válkou do sousedního Jordánska a Libanonu. Prostředky z letošní Postní sbírky jsme využili na teplé přikrývky a příspěvky na palivo, protože zima je v libanonských horách překvapivě tvrdá.

IMG_0076

V Jordánsku jsme se podíleli na otevření nového komunitního centra. Na Blízký východ se naše pozornost upírá již od roku 2012 a budeme tam působit i příští rok. 

Dále jsme pracovali také v Kambodži, kde podporujeme chudé farmáře, v Myanmaru v komunitách vnitřně vysídlených Rohingů, kde jsme letos mimo jiné pomohli zrekonstruovat tři školy. Novou zemí, kde působíme, je Mauretánie. 

Na Ukrajině jsme spolupracovali s organizací Otcův dům, která se stará o osiřelé děti a děti z nefunkčních rodin. Této organizaci jsme se rozhodli věnovat i naši předvánoční sbírku a máme radost, že v současné době jsme dokázali vybrat již přes 73 000 Kč a částka se stále zvyšuje. Moc děkujeme. 

IMG_4695

Možnost přispět zůstává dále otevřena až do ledna. Doufáme, že se nám podaří na pravoslavné Vánoce co nejvíce přiblížit cílové částce 100 000 Kč. 

V České republice jsme tento rok dokončili tříletý projekt Odolná obec, zlepšující připravenost obcí na povodně. Další cyklus projektu opět začne v novém roce. Do svých řad jsme získali několik desítek nových dobrovolníků připravených pomáhat v případě povodní. Uspořádali jsme pro ně školení první pomoci a první psychosociální pomoci. A také jsme pro obce a dobrovolníky vydali několik užitečných příruček.

Děkujeme Vám z celého srdce za přízeň, kterou jste nám v letošním roce věnovali a přejeme Vám i Vašim blízkým radostné Vánoce a vše dobré v novém roce!

 

ctverec malyKristina Ambrožová
ředitelka
Středisko humanitární a rozvojové spolupráce
Diakonie ČCE