Dostatek práce - východisko z nelegální migrace

15. března 2019

Naše projekty v západní kambodžské provincii Pursat, na kterých spolupracujeme s místní organizací Life With Dignity (LWD) za podpory Ministerstva zahraničních věcí ČR, se snaží zemědělcům poskytnout takové pracovní příležitosti, díky kterým jsou schopni dlouhodobě uživit své rodiny. Ať již se jedná o zprostředkování zaměstnání nebo podporu zemědělské činnosti odolné přírodním katastrofám.

Dostatek práce - východisko z nelegální migrace
15. března 2019 - Dostatek práce - východisko z nelegální migrace

Chci pomoci

Naším cílem je směřovat pomoc adresně každé rodině tak, aby se její členové neměli důvod uchylovat k nelegální migraci za prací do Thajska. Podle odhadů kambodžského Ministerstva práce se v Thajsku pohybuje okolo 300.000 nelegální migrantů z Kambodži zdroj.

IMG_2860

Paní Phal Liap

Paní Phal Liap odjela do Thajska nelegálně pracovat i s manželem jako mnoho dalších obyvatel provincie Pursat. Tato oblast je poměrně chudá a je těžké najít dobrou práci. Hned zkraje svého pobytu v Thajsku byla ale podvedena ilegálními převaděči a zprostředkovateli práce. Za své odpracované hodiny nedostala žádné peníze a z Thajska byli s manželem záhy vyhoštěni. Návrat do rodné vesnice byl tvrdý, neměli zde žádný majetek či půdu, protože vše před odchodem prodali. Z tohoto důvodu se paní Phal Liap rozhodla zapojit do našeho projektu a skrze něj získala práci, kdy pomáhá se správou polí svému sousedovi. Aktivně se účastní i školení o plodinách, které snáze odolávají suchu, a technikách jejich pěstování. Její manžel také našel práci díky projektu a dnes mají možnost se společně starat o svoji malou dceru. V budoucnu si z ušetřených peněz budou moci zakoupit vlastní půdu, kde dle svých vlastních slov budou moc využít znalosti a techniky, o kterých se při školení dozvěděli.   

IMG_2858

čr pomáhá LWD logo2