Jak se vyznat v nabídkách pomoci: Diakonie nabízí celostátní informační linku a mapu nabídek

26. března 2020

Reagujeme na aktuální situaci a veřejnosti nabízíme:

  • Celostátní informační linku 24 24 878 24 pro ty, kdo potřebují nebo nabízí praktickou pomoc. Jedno číslo obsluhuje celou republiku, zájemce o pomoc propojujeme se všemi organizacemi, o nichž víme.
  • Přehlednou mapu dostupných nabídek pomoci různých organizací v celé republice na webu diakonie.cz.
  • Veřejnou sbírku na pomoc potřebným během epidemie: 2100691426 / 2010, VS 2020
  • Bezplatnou krizovou linku 800 567 567 pro ty, kteří v souvislosti s aktuální situací prožívají strach, úzkost nebo obavy a potřebují podporu, porozumění, bezpečí.
Jak se vyznat v nabídkách pomoci: Diakonie nabízí celostátní informační linku a mapu nabídek
26. března 2020 - Jak se vyznat v nabídkách pomoci: Diakonie nabízí celostátní informační linku a mapu nabídek

Současná situace s epidemií COVID-19 ukázala, že v krizových okamžicích se v lidech zvedne vlna solidarity. Pomoc však často není koordinovaná, přichází z mnoha směrů a pro ohrožené lidi není jednoduché se v ní vyznat. Proto jsme zprovoznili jednu celostátní informační linku 24 24 878 24jednu aktualizovanou přehledovou mapu s dostupnými nabídkami pomoci. V případě, že Diakonie v místě, odkud volající pochází, nepůsobí, zprostředkuje operátor na lince kontakt na jinou organizaci například Adru, Charitu nebo pomoc místních úřadů a dobrovolnických organizací. Interaktivní mapa dostupných nabídek i možnost zaregistrovat se jako dobrovolník jsou na webu jsmesvami.diakonie.cz.

Vyhlášenou veřejnou sbírkou chceme pomoci těm nejohroženějším, jako jsou senioři, rodiče samoživitelé, onkologicky nemocní, kteří v době trvání nouzového stavu mají stíženou možnost obstarat si běžné životní potřeby. Po skončení akutní situace podpoříme sociálně slabé lidi, kteří v důsledku krize přišli o práci. Číslo účtu sbírky: 2100691426 / 2010, var. symbol 2020. Více na jsmesvami.diakonie.cz/dar

Lidem, kteří v souvislosti s aktuální situací prožívají strach, úzkost nebo obavy a potřebují podporu, porozumění, bezpečí, nabízí SOS centrum Diakonie bezplatnou linku 800 567 567. Lidé mohou telefonovat denně od 9 do 20 hodin včetně víkendu, provoz linky zajišťují odborníci z oblasti krizové intervence SOS centra Diakonie.