Evžen potřebuje po nezájmu a zneužívání znovu získat důvěru v dospělé

22. listopadu 2019

Některé příběhy se nečtou dobře. Než před nimi ale zavírat oči, je lepší něco udělat. S organizací Otcův dům spolupracujeme od roku 2015. Posilujeme profesionalitu lidí, které se o opuštěné děti starají. Přidat se můžete i vy.

Evžen potřebuje po nezájmu a zneužívání znovu získat důvěru v dospělé
22. listopadu 2019 - Evžen potřebuje po nezájmu a zneužívání znovu získat důvěru v dospělé
 
Osmiletý Evžen žil se svou matkou v jednom z Ukrajinských měst sám. Jeho máma se o něj starala špatně. Často byla opilá. V těch chvílích se Evžen potuloval po ulicích města sám. Došlo k tomu, že si ho vyhlédl násilník a několikrát ho zneužil. Ačkoliv se Evžen nevrátil večer domů, jeho matka nic neudělala. Když násilník Evžena opustil, pokusil se chlapec dostat domů. Na ulici si ho ve zbědovaném stavu všiml náhodný kolemjdoucí, který chlapce předal policii.  
 
Policie našla chlapcovu matku a zjistila, že není schopná ani ochotná se o chlapce starat. Proto se Evžen dostal do Otcova domu. S jeho mámou teď probíhá řízení o zbavení rodičovství. Policii se podařilo násilníka dopadnout, bude odsouzen a bude se muset léčit, protože trpí duševní poruchou. 
 
Tady ale chlapcův příběh nekončí a nesmí skončit. Evžen bude potřebovat mnoho péče, lásky, času a úsilí, aby se rány, které mu dospělí zasadili v tak raném věku, dokázaly zahojit. Věříme, že péče psychologa mu pomůže prožité trauma zpracovat a že jeho náhradní rodina mu postupně vrátí důvěru v dospělé lidi.