MAURETÁNIE

Zlepšujeme zdravotní péči.

Zambie: ženy se osamostatňují/ ženy ve vedení

Provincie Chipata na východě Zambie je chudá zemědělská oblast. Tradiční způsoby hospodaření na polích nepřinášejí dostatečné výsledky. Ženy jsou v této situaci nejčastěji ohroženy chudobou, závislostí na muži i násilím. Jedna z cest k nezávislosti je naučit se číst a psát.

V roce 2018 jsme dokončili projekt zaměřený na ekonomické osamostatnění žen v Zambii. Hlavním cílem projektu bylo zlepšit postavení zambijských žen ve společnosti prostřednictvím jejich vzdělávání.

• 52 žen bylo proškoleno ve využití udržitelných energetických technologií.
  • 763 žen prošlo kurzem základní gramotnosti.
  • 60 žen se naučilo používat kapkovou závlahu.
  • Vzniklo 86 svépomocných skupin.

Ženy tvoří 85 % účastníků kurzů základní vzdělanosti v zambijské farnosti Katete. Na věku nezáleží, číst se učí mladí lidé i ženy, které překročily šedesátku. Chtějí si přečíst, jak mají užívat léky, nebo spočítat peníze, když své výrobky prodávají na trhu.

Ženy se také chtějí víc podílet na rozhodování ve společnosti. I díky kurzům základní gramotnosti to je možné.

PŘEČTĚTE SI NAŠE ČLÁNKY

NAŠE PROJEKTY V ZAMBII